Болтън Уондърърс обяви, че фен е починал след претърпял сърдечен арест по време на мач
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-01-14 | 16:33:19

Болтън потвърдиха, че Йен Пърслоу - фенът, който претърпя предполагаем сърдечен арест по време на първото полувреме на съботния мач срещу Челтнъм - за съжаление е починал.

71-годишният Пърслоу получи CPR лечение от медицински персонал и парамедици на стадион Toughsheet Community, след като мачът беше прекратен от рефера Съни Гил в 29-та минута.

В резултат на спешната медицинска помощ играта беше прекратена, тъй като Пърслоу беше отведен в болница за по-нататъшно лечение. Сега обаче Болтън потвърди, че Пърслоу е починал.

Изявление на клуба гласи: „Болтън Уондърърс с дълбоко прискърбие потвърждава, че привърженикът, който се разболя вчера следобед на домакинския мач срещу Челтнъм Таун, е починал. предполагаем сърдечен арест по време на първото полувреме на мача.

„На 71-годишния играч е приложена продължителна CPR от медицински персонал и парамедици на стадиона, преди да бъде отведен в болница, където трагично почина.

„Иен, който живее в Олдъм, беше на мача, подкрепяйки Уайт със сина си Стюарт.

„Капеланът на клуба Фил Мейсън остана с членовете на семейството по-късно през деня и клубът ще продължават да предлагат на семейството цялата подкрепа и грижи, които могат – както и да търсят подкрепа на всеки друг, засегнат от този тревожен инцидент.

„Мислите на всички, свързани с Болтън Уондърърс, са със семейството на Иън и любими хора в този невероятно тъжен момент.

„Iain ще бъде запомнен на преиграването от третия кръг на Уондърърс от ФА Къп у дома срещу Лутън Таун във вторник вечерта.

„Мачът от Лига 1 в събота срещу Челтнъм Таун – който ще бъде пренареден своевременно – беше отменен малко след 16:00 часа в съгласие със съдията Съни Сингх Гил и двата отбора около половин час след като играчите бяха изведени от терена, когато инцидентът се случи за първи път.

„Уондърърс също така би искал да благодари на всички онези привърженици и медицинския персонал, които оказаха помощ, както и за съдействието и разбирането на всички на стадиона – включително нашите посетители от Челтнъм – в събота.“

Източник: mirror.co.uk